ФК «Суми» – СК «Каховка» – 3:0 (2:0). Голи: Шаврін, ‘13, ‘62, Запорожець, ‘33. Незабитий пенальті: Остапенко (СК «Каховка»), ‘69 – воротар. 15:00; 01.05.2021. Байрак. Стадіон «Альянс-Арена»; поле 4 (шт.); +20С. Суддя: Макаренко Євгеній (Черкаси).

Попередження: Тимофіїв, ‘12, Дугієнко, ‘26, Стеценко, ‘28, Чеглов, ‘43, Олавойін, ‘52, Ратушний, ‘60.

Суми: Левченко, Курдас, Мороз, Дугієнко, Пилипенко (Б.Колесник, ‘70), Запорожець (Приходько, ‘62), Зінов’єв (Зимовець, ‘81), Ковалевський, Ганжа (Танчик, ‘58), Чеглов (Горбунов, ‘72), Шаврін©. Запасний: Захарчук. Головний тренер: Валерій Куценко.

Каховка: Воронцов, Чмирьов (Гресько, ‘65), Стеценко, Олавойін, Горбачов, Ратушний, Комягін© (Кисельов, ‘74), Тимофіїв (Гребенюк, ‘74), Остапенко, Гайдаєнко, Онйємаобі. Запасні: Муравйов, Кузнєцов. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

Каховську команду ФК «Суми» приймали на стадіоні «Альянсу» – учасника Першої ліги ПФЛ України. Тут вони вже грали домашні матчі на кубок, а також якось гостювала в цьому сезоні в Байраку й «Вікторія».

Гості прибули з неповним запасом, у господарів же із важливих гравців був відсутній хіба що Зрібняк (ну і Куценко, який вже не грає, ставши головним тренером).

Тож сумчани постаралися напрацювати на ранній гол – і їм це вдалося. Подачу Ганжі з лівого флангу ударом головою замкнув Вадим Шаврін – 1:0 на 13-й хвилині.

Ще до перерви господарі закріпили перевагу. Вони довго тримали м’яч, подавали то зліва направо, то справа наліво, поки не заробили кутовий біля лівого прапорця.

Далі була явно «домашня заготовка»: на подачі від Ковалевського пішов із глибини поля Максим Запорожець і ударом з лету правою ногою влучив у лівий від воротаря кут – 2:0. Це вже була серйозніша перевага.

Після перерви далеко на правому фланзі Курдас заробив штрафний у боротьбі з Ратушним, пішла подача на дальню стійку. Звідти Дугієнко скинув на Танчика, який, здалося бив, а вже біля воріт м’яча підправив, куди треба, Шаврін – 3:0.

Для Вадима Шавріна це сьомий (!) гол у останніх трьох турах. Він – новий одноосібний лідер перегонів найвлучніших бомбардирів (17). За позицією кращого асистента другу сходинку в турнірі займає півзахисник сумчан Ян Ковалевський, найефективніший гол+пас – все той же Вадим Шаврін (20).

Чи могли гості якось на це відповісти? Так. Простріл Гайдаєнка спіймав на руку захисник Дугієнко, от тільки Остапенко з 11-метрової позначки не зміг переграти воротаря Левченка.

Герой матчу – Вадим Шаврін (ФК «Суми»). Дубль – далеко не межа для Шавріна в цьому матчі. Це 7-й випадок у поточному чемпіонаті, коли Вадим забиває два чи більше м’ячів за матч (у нього шість дублів і один хет-трик).